Tarcza 6.0 – pomoc dla 40 branż

PROTECTION PACKAGE BusinessMind.pl

Tarcza Antykryzysowa 6.0 to pakiet kolejnych ułatwień dla przedsiębiorców, którzy częściowo lub całkowicie stracili możliwość zarobkowania w wyniku pandemii COVID-19. Tym razem wsparciem zostały objęte podmioty działające w branży m.in. handlowej, turystycznej, transportowej czy sportowej. Na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać wsparcie dla swojego biznesu w ramach Tarczy 6.0? Od kiedy można składać wnioski? Sprawdź!

Tarcza antykryzysowa 6.0 – najważniejsze ułatwienia dla firm?


Tarcza 6.0, czyli najnowszy rządowy pakiet antykryzysowy zakłada pięć rodzajów wsparcia dla firm. Przedsiębiorcy, którzy spełniają określone warunki, mogą ubiegać się o:

  • Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników – miesięczne wsparcie wynosi 2000 złotych do wynagrodzenia jednego pracownika. Wsparcie nie przysługuje na pracowników, którzy w dniu złożenia wniosku nie przepracowali u danego pracodawcy przynajmniej trzech miesięcy lub ich wynagrodzenie w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku było wyższe niż 300% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału. Przyjęcie dofinansowania przez pracodawcę w ramach Tarczy antykryzysowej 6.0 oznacza, że nie może on wypowiedzieć pracownikowi nim objętemu umowy o pracę przez okres trwania dofinansowania (z przyczyn niewynikających z winy pracownika). O dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników w ramach Tarczy 6.0 można składać od 19 grudnia 2020 roku do 28 lutego 2021 roku.
  • Jednorazowe dodatkowe świadczenia postojowe w wysokości 1300 zł albo 2080 zł. Wnioski o tę pomoc w ramach Tarczy antykryzysowej 6.0 można składać od 20 grudnia 2020 roku.
  • Dodatkowe świadczenia postojowe dla branży turystycznej i rekreacyjnej (w Tarczy 6.0 dodano trzy nowe kody: 55.10.Z – hotele i podobno obiekty zakwaterowania, 79.12.Z – działalność organizatorów turystyki oraz 93.11.Z – działalność obiektów sportowych). Wnioski można składać od 16 grudnia 2020 roku. Dodatkowe świadczenie dla przedsiębiorców korzystających z Tarczy antykryzysowej 6.0 będzie wynosiło tyle, ile poprzednio wypłacone (1300 zł lub 2080 zł). O tę formę pomocy można się ubiegać maksymalnie trzykrotnie.
  • Jednorazowa dotacja z Funduszu Pracy dla mikro- i małych przedsiębiorców do 5000 zł. Wnioski o jej przyznanie w ramach Tarczy 6.0 można składać od 19 grudnia 2020 roku drogą elektroniczną do powiatowego urzędu pracy.
  • Zwolnienie z opłacanie składek za listopad 2020 roku. Wnioski można składać od 30 grudnia 2020 roku do 31 stycznia 2021 roku za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Kto może skorzystać z pomocy finansowej w ramach Tarczy Antykryzysowej 6.0?


Z pomocy Państwa mogą skorzystać te branże, które szczególnie ucierpiały w wyniku pandemii nowego koronawirusa. Kluczową informacją dla przedsiębiorców, którzy chcą ubiegać się o dofinansowanie lub zwolnienie z opłacania składek, są kody PKD (Polska Klasyfikacja Działalności). O pomoc w ramach Tarczy antykryzysowej 6.0 mogą ubiegać się ci przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą oznaczoną jednym z kodów PKD (jako rodzaj przeważającej działalności) wymienionych w Tarczy Antykryzysowej 6.0. Wyszukiwarkę kodów można znaleźć na stronie www.biznes.gov.pl.

Masz pytania?

Kontakt telefoniczny

Zadzwoń

+48 601 627 101

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00

Wiadomość e-mail

Napisz

biuro@businessmind.pl

Czekamy na wiadomość od Ciebie.
Odpowiemy na wszystkie pytania.

Nasze biuro

Adres

Business Mind Sp z o.o.

Gdańsk, ul. Trzy Lipy 4, City Office
Gdynia, ul. Świętojańska 43/23, Baltic Plaza