Obsługa kadr i płac

Zarządzaj swoimi kadrami

Obsługa kadrowo-płacowa Business Mind to gwarancja
poufności danych pracowników i przedsiębiorstwa,
zgodność z wymogami prawa pracy i przejrzysty system komunikacji.

Powierzając nam obsługę kadrowo-płacową swojej firmy zyskujesz zdalny dostęp do takich danych jak wynagrodzenia, podatki, urlopy, zwolnienia oraz wybrane dokumenty osobowe twoich pracowników. Wszystko online – z możliwością generowania czy też drukowania potrzebnych Ci raportów. Z naszymi specjalistami możesz również skontaktować się telefonicznie lub za pośrednictwem poczty e-mail.

Obsługujemy przedsiębiorstwa zatrudniające nawet 200 pracowników zatrudnianych w kraju jak i zagranicą oraz o rozproszonej strukturze organizacyjnej. Posiadamy długoletnie doświadczenie – niezależnie od branży, wielkości zatrudnienia, złożoności struktury organizacyjnej
oraz miejsca pracy wykonywanej pracy pracowników klienta (Norwegia, Holandia, Niemcy).

 

Obsługa kadrowo-płacowa obejmuje między innymi:

 • prowadzenie ewidencji danych osobowych pracowników
 • sporządzanie list płac
 • kontrola terminowości badań lekarskich zatrudnionych pracowników
 • prowadzenie i aktualizacja teczek osobowych pracowników
 • prowadzenie dokumentacji pracowniczej, w tym: sporządzanie dokumentów kadrowych dotyczących zatrudnionych i zwolnionych pracowników, umowy o pracę, wypowiedzenia umów o pracę, porozumienia, świadectwa pracy
 • sporządzanie umów cywilnoprawnych
 • prowadzenie ewidencji czasu pracy
 • przygotowywanie wymaganych deklaracji i dokumentów do ZUS, US, GUS, PFRON, in.
 • doradztwo kadrowe dla pracowników
 • przygotowywanie dokumentów i zaświadczeń dla pracowników
 • obsługę kontroli ZUS, PIP, US w zakresie PDOF i innych uprawnionych podmiotów
 • raportowanie zgodnie w wymaganiami Klienta

 

Dbamy o komfort i efektywność

Nieustannie dążymy do podnoszenia jakości naszych usług, przejmujemy administracyjne obowiązki pracodawców, redukujemy koszty obsługi kadrowo-płacowej, zapewniamy naszym Klientom zarówno komfort jak i ekonomiczną efektywność realizowanych procesów.

Co nas wyróżnia

Nasze najsilniejsze strony to wieloletnie doświadczenie i wysoki poziom obsługi, przekładające się na zaufanie ze strony klientów oraz nieustanny rozwój. Wierzymy, że ciągłe doskonalenie umiejętności jest kluczowe dla świadczenia usług najwyższej jakości. Nasze biuro zobowiązuje się do stałego podnoszenia standardów, śledzenia zmian w przepisach i branżowych trendach, co pozwala nam być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami w obszarze kadrowo-płacowym. Działamy w wielu branżach, dzięki czemu jesteśmy elastyczni i gotowi na wyzwania stawiane przez firmy wielu branż. Naszą obszerną, popartą doświadczeniem wiedzę możemy wykorzystywać także na rzecz Twojej firmy.

Nasi specjaliści regularnie biorą udział w szkoleniach i kursach, aby móc dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Dzięki temu możemy skutecznie sprostać wyzwaniom dynamicznego rynku oraz dostarczać naszym klientom innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań. Nasza zdolność adaptacji do wymogów stawianych przez rynek oraz klientów stanowi solidną podstawę naszego wspólnego sukcesu – Business Mind i naszych Klientów. Potwierdzają to wieloletnie relacje biznesowe – Klienci zostają z nami na długo, ciesząc się naszą kompleksową obsługą.

Wybierając Business Mind, zyskujesz gwarancję kompleksowej i profesjonalnej obsługi w zakresie kadr i płac. Sukces i zadowolenie po stronie Klienta jako Pracodawcy, jak i jego Pracowników to główny cel naszej współpracy.

Biuro rachunkowe Business Mind obsługa kadr i płac

Jakie branże obsługujemy w zakresie hr i payroll

Business Mind to przede wszystkim duży zasób wiedzy poparty praktyką i wyróżniające się relacje z klientami. Każdego klienta traktujemy indywidualnie, z profesjonalizmem i należytą starannością, dzięki czemu zyskujemy lojalnych partnerów w codziennej współpracy. Nasi specjaliści codziennie aktualizują swoją wiedzę i gdy jest to zasadne, proponują nowe rozwiązania. Ponieważ każde wyzwanie stawiane naszemu zespołowi staje się naszym celem –  a jego osiągnięcie jest miarą naszego wspólnego sukcesu.

Nasze drzwi otwarte są na klientów, z którymi nawiążemy owocną i długoletnią współpracę. Przykładowe branże, które znajdują się obecnie pod naszymi skrzydłami obejmują m.in.: gastronomię, IT, logistykę, fitness&beauty, medycynę, handel, produkcję, architekturę krajobrazu, transport, modę, przetwórstwo, przemysł rolny oraz stoczniowy, badania laboratoryjne, czy usługi związane z dbałością o zieleń.

Stale analizujemy potrzeby i cele firm, którymi się opiekujemy w zakresie księgowości, kadr i płac, aby zawsze dopasować proponowane rozwiązania do indywidualnych potrzeby konkretnego klienta.

Na jakim oprogramowaniu pracujemy

Dysponujemy wiedzą w zakresie obsługi różnorodnego oprogramowania kadrowo-płacowego, m.in.:

 • Enova,
 • Optima,
 • Symfonia,
 • R2 Płatnik.

Każde zadedykowane jest do kompleksowego zarządzania obszarem kadr i płac, co umożliwia efektywniejsze i zautomatyzowane działanie przedsiębiorstw.

Kluczem do sukcesu jest rozwój, dlatego angażujemy się w ciągłe doskonalenie, śledzimy branżowe nowości i proponujemy swoim klientom optymalne rozwiązania.

Jesteśmy także gotowi pracować poprzez zdalne połączenia na programach kadrowo-płacowych udostępnionych przez klienta.

Zaufali nam między innymi:

BusinessMind.pl klienci - Medicover
steinsvik

Sprawdź, co mówią Klienci
o Business Mind

SMT Shipping Sp. z o.o. nawiązał współpracę z firmą Business Mind Sp. z o.o. w 2021 roku. Po uzgodnieniu zakresu obowiązków i przekazaniu niezbędnych dokumentów Business Mind rozpoczęła usługi z zakresu HR począwszy od 1 stycznia 2022 r. Firmę tę cechuje solidność, profesjonalizm i terminowe wykonywanie zleceń. Przez cały okres współpracy nie odnotowaliśmy żadnych uchybień, które mogłyby doprowadzić do zakłóceń normalnego funkcjonowania naszej kompanii. Nasze dodatkowe zlecenia, które czasem się pojawiają są wykonywane w trybie natychmiastowym. Podobnie się dzieje w przypadku oczekiwanego wsparcia w rozwiązywaniu rozmaitych problemów – firma Business Mind niezwłocznie odpowiada na nasze pytania i wątpliwości oraz służy konsultacjami w celu znalezienia najlepszych rozwiązań. Przywiązuje też dużą uwagę do zgodności naszego postępowania z przepisami Kodeksu Pracy oraz z innymi regulacjami prawnymi.
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Business Mind i polecamy usługi tej firmy innym przedsiębiorstwom. .

 

– SMT Shipping

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2010 r. z biurem obsługi kadrowo-płacowej – Business Mind, zauważyliśmy dużą poprawę w organizacji firmy. Przede wszystkim Nasze zadowolenie wynika z profesjonalizmu, którym charakteryzuje się firma. W każdym momencie możemy liczyć na ich wsparcie i merytoryczną wiedzę. Cenimy w nich szybką reakcję na zadawane pytania, zwłaszcza w sprawach pilnych. Biuro rozumie nasze specyficzne potrzeby i wymagania, traktując nas przede wszystkim indywidualnie. Możemy również polegać na ich dokładności i uczciwości w każdym aspekcie usług. Dzięki wieloletniej współpracy z Business Mind, nasza firma cieszy się spokojem oraz zadowoleniem w obszarze kadr i płac.
Polecamy usługi każdej firmie, która ceni sobie profesjonalizm, skuteczność oraz rzetelność.

 

– Vittera Silos

Biuro Rachunkowe Business Mind Sp. z o.o. współpracuje z Tomorrow Poland od 2018 r.
Świadczy dla nas kompleksową obsługę w zakresie księgowości oraz kadr i płac, zarówno z polską jak i szwedzką stroną firmy, komunikując się w języku angielskim. Powierzone sprawy realizowane są profesjonalnie i rzetelnie.
Biuro reprezentuje nas również we wszelkich formalnościach związanych z Urzędem Skarbowym, ZUS i GUS.
Pracownicy biura odznaczają się wysokimi kompetencjami oraz zaangażowaniem w wykonywane obowiązki, a także wysokim poziomem kultury osobistej, odpowiadając na nasze często nagłe potrzeby.
Usługi Biura Rachunkowego Business Mind Sp. Z o.o. są godne polecenia innym podmiotom gospodarczym.

– Tomorrow International

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Dowiedz się więcej o współpracy z Business Mind

Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa firm?

Głównym celem obsługi kadrowo-płacowej jest skuteczne i profesjonalne prowadzenie czynności związanych z personelem i płacami w przedsiębiorstwach. Ma to przede wszystkim pomóc firmom w skoncentrowaniu się na głównych aspektach ich działalności bez jakichkolwiek obaw. Uzyskując przy tym merytoryczną wiedzą potrzebną do kompleksowej obsługi.

Istnieje wiele kluczowych obszarów, na jakie obsługa kadrowo-płacowa ma wpływ. Jednym z najistotniejszych zadań jest naliczanie wynagrodzeń. Proces ten wymaga dużej odpowiedzialności oraz wiedzy, w jaki sposób powinno się prawidłowo przygotowywać wynagrodzenia odpowiednio dla każdego pracownika. Nie zapominając o wszystkich przepisach, regulacjach, czy osobnych umowach. Warto pamiętać, że na wynagrodzenie składa się wiele elementów. Wszelkie błędne rozliczenia mogą nieść wiele negatywnych konsekwencji oraz ryzyka. Biura kadrowo-płacowe mają przede wszystkim takim sytuacjom przeciwdziałać.

Kolejną ważną kwestią, na jaką może liczyć przedsiębiorstwo ze strony obsługi to prawidłowe prowadzenie dokumentacji pracowniczej, która jest niezbędna w procesie zatrudniania. Wszelkie dokumenty muszą być gromadzone i przechowywane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Specjaliści związani z kadrami i płacami wiedzą doskonale, jakie dokumenty potrzebne są na każdym etapie. Co, w jaki sposób wypełnić, złożyć i gdzie, aby pracownik oraz jego pracodawca mogli czuć się profesjonalnie zaopiekowani w każdym obszarze zarządzania kadrami.
Do zadań kadrowców należy również monitorowanie czasu pracy pracowników, jego kontrola oraz rejestracja. W tym również kwestia wszelkich urlopów, nadgodzin, nieobecności, na które pracodawca musi być przygotowany ze strony pracownika.

Przy posiadaniu własnej działalności trzeba być gotowym na wiele innych rozliczeń niż tylko wynagrodzenia. Oddając płace w ręce specjalistów, można liczyć na profesjonalne i prawidłowe naliczenia wszelkich składek czy podatków, z uwzględnieniem wszystkich zmian pojawiających się wciąż w przepisach. Co więcej, bardzo często zewnętrze instytucje mogą w toku współpracy wymagać żądać różnego rodzaju dokumentacji i opracowań, takich jak raporty i sprawozdania, których przygotowanie może sprawiać przedsiębiorcom trudności merytoryczne, formalne, lub być po prostu zbyt dużym obciążeniem czasowym. Usługi kadrowo-płacowe uwzględniają przy współpracy także opracowywanie tego typu potrzebnych dokumentów. Warto wobec tego sięgać po pomoc osób z merytorycznych przygotowaniem.

Obsługa kadrowo-płacowa to także możliwość uzyskiwania odpowiedzi na pytania pracodawców. Wszelkie zapytania i wątpliwości zostają skutecznie rozwiązywane, dzięki czemu klient może czuć się otoczony opieką, upewniając się przy tym, że usługi są prawidłowo świadczone. Obsługa w ramach której udzielane są jasne i zrozumiale odpowiedzi, przy pełnym zaangażowaniu biura, buduje pozytywne relacje z klientem i wzmacnia zaufanie do firmy.

W ostatecznym rozrachunku współpraca z firmą kadrowo-płacową polega na profesjonalnym, efektywnym oraz skutecznym zarządzaniu kadrami i płacami przedsiębiorstw. Kompleksowy zestaw usług, na jakie może liczyć klient uzgadniany jest indywidualnie, bezpośrednio z konsultantami biur zajmującymi się danym obszarem. Wszystko przejrzyście od samego początku współpracy.

Czym jest outsourcing kadr i płac?

Outsourcing obsługi kadrowo-płacowej to zlecenie tego obszaru prowadzenia biznesu zewnętrznej firmie rachunkowo-księgowej, specjalizującej się w kadrach i płacach. To powszechnie spotykane rozwiązanie, często wybierane przez przedsiębiorstwa, które optymalizują koszty działania swojej firmy – zminimalizowanie kosztochłonności obsługi kadrowo-płacowej może być istotnym elementem takiej optymalizacji. To sposób, który ułatwia przedsiębiorcom koncentrację na kluczowych obszarach rozwoju i jednocześnie pozwala uniknąć straty cennego czasu na skomplikowane zadania związane z obsługą personelu i płacami. Osoby zarządzające firmami, które korzystają już z tego rozwiązania, podkreślają zalety kompleksowej obsługi oraz spokoju w tym obszarze.

Zlecenie obsługi kadrowo-płacowej specjalistom to oszczędność czasu, a także gwarancja profesjonalizmu i dokładności w rozliczeniach. Biura tego typu posiadają zespół doświadczonych specjalistów, którzy są na bieżąco zaznajamiani z obowiązującymi przepisami, co eliminuje ryzyko ewentualnych błędów w dokumentacji czy innych ważnych aspektach kadrowo-płacowych. Będąc pod opieką profesjonalistów, można liczyć na uzyskanie odpowiedzi oraz wszelkich rozwiązań, które pomogą w trudnościach i niejasnościach, jakie mogą być niezrozumiałe dla pracodawców, jak i pracowników.

Pracodawca, korzystając z outsourcingu, ma również dostęp do najnowszych technologii związanych z obsługą kadrowo-płacową. Specjalistyczne programy pozwalają na sprawne zarządzanie procesami, minimalizując przy tym ryzyko błędów i usprawniając całą obsługę. To z kolei wpływa na poprawę efektywności, co może przekładać się na zadowolenie pracowników oraz wzrost wydajności firmy. Umożliwia to także aktywne i bieżące kontrolowanie własnych spraw, jak i całej działalności.

Ciesząc się zaletami outsourcingu kadrowo-płacowego, pracodawca unika również uciążliwego śledzenia zmian w przepisach prawa pracy czy regulacjach podatkowych. Dzięki współpracy nie trzeba obawiać się także o sprawy urzędowe, czy kontakt z instytucjami państwowymi. To zadanie pozostaje w rękach specjalistów, co pozwala na spokojne prowadzenie działalności bez obaw o jakiekolwiek niezgodności z aktualnymi regulacjami.

Outsourcing to przede wszystkim inwestycja w profesjonalną oraz skuteczną pomoc i wsparcie w obszarze kadr i płac.

Na jaki okres podpisuje się umowę?

Głównie zawieramy umowę na czas nieokreślony z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Jednak to klient decyduje o ostatecznym czasie trwania, na jaki chce nawiązać współpracę. Pamiętając oczywiście o zgodności z wszystkimi przepisami prawnymi.

Czy w ramach usługi outsourcingu kadr i płac ponosicie odpowiedzialność za naliczanie wynagrodzeń?

Tak, błędy wynikające z naszej strony pokrywamy z ubezpieczenia.
Dokładamy wszelkich starań, aby minimalizować możliwość popełnienia błędu.

Czy kontaktujecie się z Urzędem Skarbowym, PIP, ZUS w imieniu mojej firmy?

Tak, nasze biuro reprezentuje i aktywnie zajmuje się kontaktami z wyżej wymienionymi instytucjami w imieniu Twojej firmy. Kwestie te są ustalane w procesie nawiązywania współpracy. Zapewniamy w tym zakresie kompleksową usługę lub w razie potrzeby wspieramy ten kontakt, tak aby wszystkie sprawy podatkowe, ubezpieczeniowe czy związane z pracownikami były prawidłowo prowadzone.

Jaki jest zakres obsługi kadrowo-płacowej w Business Mind?

W ramach współpracy z Business Mind możesz liczyć na takie usługi jak:

1. Umowa o pracę – sporządzanie umów, naliczenie wynagrodzeń, przygotowanie listy płac;
2. Umowy cywilno-prawne – naliczanie wynagrodzeń, przygotowywanie listy płac;
3. Rejestrowanie i wyrejestrowywanie pracowników w ZUS;
4. Sporządzanie miesięcznych deklaracji ZUS;
5. Naliczanie zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych PIT-4;
6. Przygotowywanie PIT-11 (raz w roku);
7. Prowadzenie ewidencji urlopowych na podstawie dostarczonej dokumentacji;
8. Prowadzenie ewidencji czasu pracy na podstawie danych otrzymanych od Klienta (Zleceniodawca);
9. Przygotowywanie zaświadczeń dla pracowników (do 5-ciu w miesiącu w ramach stałej miesięcznej opłaty);
10. Wsparcie w kontaktach z ZUS/PIP/US/PFRON w przypadku kontroli, udostępnienie Klientowi (Zleceniodawcy) wymaganych dokumentów.

Istnieje wiele innych dodatkowych usług, które mamy w naszej ofercie. W celu uzyskania szczegółowych informacji, zachęcamy do kontaktu z naszym działem kadr i płac. Jesteśmy chętni, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania!

Czy zewnętrzne usługi kadrowo-płacowe ograniczają dostęp do danych pracodawcom i pracodawców?

Wręcz przeciwnie pragniemy wychodzić naprzeciw naszym klientom. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i technologii, jesteśmy w stanie zautomatyzować procesy związane z zarządzaniem Twojej działalności w obszarze kadrowo-płacowym. Jeśli zdecydujesz się na działanie na oprogramowaniach wspierających pracę w tym obszarze, masz pewność pełnego dostępu do potrzebnych informacji, takich jak wynagrodzenia, urlopy i inne istotne dokumenty. Posiadając przy tym jasny i transparenty wgląd. Jesteśmy gotowi wspierać i zwiększać efektywność naszych klientów.

Ile kosztuje obsługa kadrowo-płacowa?

Obsługa kadrowo-płacowa to obszar wymagający uwzględnienia wielu czynników decydujących o końcowym koszcie. Dostosowanie się do specyfiki firmy, uwzględnienie indywidualnych oczekiwań klienta, a także obserwowanie i wdrażanie zmian wynikających z otoczenia to kluczowe elementy skutecznej obsługi kadrowo-płacowej, która stanowi element sukcesu każdego przedsiębiorstwa.

Czy usługi płacowe obejmują wyłącznie rozliczanie osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę?

W Business Mind nie ograniczamy się jedynie do rozliczania osób zatrudnionych na umowę o pracę. Oferujemy kompleksowe podejście, które obejmuje również rozliczanie innych form zatrudnienia w tym umów cywilnoprawnych.

Masz pytania?

Kontakt telefoniczny

Zadzwoń

+48 58 350 23 50

+ 48 601 627 101

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godz. 8-16

Wiadomość e-mail

Napisz

biuro@businessmind.pl

 

Czekamy na wiadomość od Ciebie
- odpowiemy na wszystkie pytania.

Nasze biura

Umów się na spotkanie

Business Mind Sp z o.o.

 

Gdańsk, ul. Miszewskiego 18, ul. Trzy Lipy 4
Gdynia, ul. Świętojańska 43/23
Poznań, ul. Dąbrowskiego 77A
Wrocław, ul. M. Curie-Skłodowskiej 12
Katowice, ul. Piotra Skargi 6A
Warszawa, ul. Twarda 18

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O INNYCH NASZYCH USŁUGACH