Biuro rachunkowe Business Mind
w Katowicach

Obsługa księgowa firm

Firma Business Mind oferuje kompleksową obsługę księgową dla różnego rodzaju podmiotów, funkcjonujących na terenie całego kraju, m. in. w Katowicach. Decydując się na współpracę z naszym biurem rachunkowym – stawiasz na profesjonalizm, komfort i efektywność działań oraz pełne bezpieczeństwo powierzonych danych.

Wieloletnia obecność Business Mind na rynku i zdobyte doświadczenie pozwalają nam zaproponować najwyższy standard obsługi rachunkowej. Siedzibia naszego biura w Katowicach mieści się w budynku SUPERSAM przy ul. Piotra Skargi 6A.

Świadczymy kompleksowe usługi rachunkowe w zgodzie z dynamicznie zmieniającymi się przepisami prawno-podatkowymi. W ramach współpracy z Business Mind otrzymujesz m. in.:

 • nieograniczony dostęp do e-konta w trybie 24/7
 • komfort i gwarancję bezpieczeństwa – transfer całej dokumentacji odbywa się przy pomocy indywidualnego konta mailowego
 • możliwość przeglądania wszystkich dokumentów pod postacią cyfrową (pliki PDF)
 • w Strefie Klienta uzyskasz dostęp do aplikacji SaldeoSmart, dzięki której możesz wystawić swoją fakturę sprzedażową, sporządzić raport kasowy, sprawdzić podstawową strukturę swoich kosztów oraz przychodów

Obsługa księgowa realizowana jest w siedzibie naszego biura rachunkowego, jednak dopuszczamy też opcję skierowania pracownika Business Mind do pracy na terenie Twojej firmy. Wymiar czasu pracy specjalisty, każdorazowo dostosowujemy do rzeczywistych potrzeb organizacji – może on wynieść od 1 do 5 dni tygodniowo.

Nasze biuro rachunkowe świadczy szerokie spektrum usług księgowych dla przedsiębiorców z terenu Katowic i okolic. W ramach świadczonych usług Twoja firma może liczyć na prowadzenie i całoroczny nadzór nad księgami rachunkowymi oraz zajmowanie się dokumentacją podatkową, a w szczególności:

 • odrębne ewidencjonowanie dla potrzeb obliczenia należności podatkowej VAT
 • rejestr środków trwałych z jednoczesnym naliczaniem stawek amortyzacyjnych
 • terminowe przygotowywanie i eksport deklaracji podatkowych do właściwego Urzędu Skarbowego
 • obliczanie zaliczek na podatek dochodowy oraz rozliczanie podatku od towarów i usług, a także przygotowywanie w imieniu Klienta comiesięcznych deklaracji w tym zakresie; sporządzanie rocznych zeznań w oparciu o informacje z ksiąg rachunkowych oraz pozostałe dostarczone dane
 • przesyłanie drogą mailową informacji o terminach i wysokości podatku do uregulowania wraz z wygenerowaną w wersji elektronicznej deklaracją – z 3-dniowym wyprzedzeniem
 • okresowe sporządzanie kompletnych sprawozdań finansowych – zgodnych z przepisami ustawy o rachunkowości oraz KSH
 • przygotowywanie zeznań rocznych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT-8)
 • przygotowywanie i dostarczanie do GUS sprawozdań okresowych
 • doradztwo ukierunkowane na optymalizację kosztową i podatkową w zakresie prowadzonej działalności
 • uaktualnianie wymaganych informacji/danych w skarbówce i w ZUS-ie
 • reprezentowanie Klienta w administracyjnych postępowaniach kontrolnych przed US, ZUS, GUS itp. organami.

Naszych Klientów wpieramy również w zakresie obsługi kadr i płac, wdrożeń RODO i controllingu finansowego.

Zaufali nam

Zatrudniamy w różnych okresach roku do 200 pracowników. Świadczymy usługi w zakresie prac elektrycznych w takich krajach jak Norwegia, Holandia, Niemcy, Japonia i oczywiście Polska. Z Business Mind Sp. z o.o. współpracujemy od 2011 roku i od początku współpracy w naszym biurze pracuje osoba oddelegowana do obsługi wyłącznie naszych Spółek na pełnym etacie, co z jednej strony jest dla nas bardzo wygodnym rozwiązaniem w zakresie pełnego dostępu do informacji dla nas istotnych (księgowość i kadry) z drugiej zaś bardzo efektywnym ekonomicznie.

 

– Zarząd Spółki AC ELEKTRO TECHNOLOGY Sp. z o.o.

Zatrudniamy ponad 30 pracowników. Realizujemy zlecenia obróbki metali dla polskich i zagranicznych kontrahentów, w tym min. dla największej stoczni w kraju NAUTA S.A. Powierzyliśmy prowadzenie księgowości oraz spraw kadrowo-płacowych w 2012 roku Business Mind Sp. z o.o. Najważniejszą jednak dla nas rzeczą jest możliwość zdalnego wglądu w raporty analityczne dla kadry menadżerskiej dzięki czemu na bieżąco możemy analizować rentowność realizowanych zleceń.

 

– Krzysztof Wróblewski, Prezes Zarządu „Techno-Nauta” Sp. z o.o.

Współpracujemy z Business Mind Sp. z o.o. od początku 2011 roku w obszarze usług kadrowo – płacowych. Posiadamy rozdrobnioną strukturę organizacyjną na terenie Kraju (7 lokalizacji) i zatrudniamy ok 70 osób. Niedawno mieliśmy kontrolę z ZUS obejmującą ostatnie 3 lata – bez zastrzeżeń. Bardzo dobra komunikacja pomiędzy nami a Business Mind Sp. z o.o. oraz zdalny wgląd w dane kadrowo-płacowe pozwalają nam być spokojnym w zakresie jakości obsługi i skupić się na procesach biznesowych, najważniejszych przecież dla każdego przedsiębiorstwa.

– Adam Turoń, Prokurent Glenport Sp. z o.o.

steinsvik

Wypełnij formularz – skontaktujemy się w sprawie oferty dla Twojej firmy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Business Mind Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 4, podanych przeze mnie w formularzu danych w celu przedstawienia mi oferty lub opracowania oraz udzielenia odpowiedzi na moje pytanie. Oświadczam, że zostałem poinformowany o celu przetwarzania moich danych, o którym mowa powyżej, przysługującym mi prawie dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.
Masz pytania?

Kontakt telefoniczny

Zadzwoń

+48 32 493 32 92

+ 48 601 627 101

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00

Wiadomość e-mail

Napisz

katowice@businessmind.pl

 

Czekamy na wiadomość od Ciebie.
Odpowiemy na wszystkie pytania.

Nasze biura

Adres

Business Mind Sp z o.o.

 

Katowice, ul. Piotra Skargi 6A
Poznań, ul. Dąbrowskiego 77A
Gdynia, ul. Świętojańska 43/23
Wrocław, ul. M. Curie-Skłodowskiej 12
Warszawa,  ul. Twarda 18
Gdańsk, ul. Miszewskiego 18, ul. Trzy Lipy 4

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O INNYCH NASZYCH USŁUGACH