Korzyści z outsourcingu kadr i płac

Biuro rachunkowe Business Mind obsługa kadr i płac

Usługi outsourcingu są coraz częściej wykorzystywane przez przedsiębiorstwa. Możliwość oddelegowania wybranych zadań biznesowych, zewnętrznym firmom, pozwala nie tylko zmniejszyć koszty, ale także skupić się w pełni na głównym celu danej organizacji. Jednym z zadań najczęściej outsourcowanych przez przedsiębiorstwa jest prowadzenie kadr i płac.

Jakie korzyści płyną z prowadzenia kadr i płac przez zewnętrzne firmy?

Firmy decydujące się na przekazanie prowadzenia kadr i płac zewnętrznemu dostawcy, najczęściej kierują się przy tej decyzji optymalizacją kosztów, specjalistyczną obsługą oraz brakiem konieczności inwestowania w dodatkowe zasoby. Podmioty świadczące usługi outsourcingu kadr i płac posiadają wszystkie niezbędne w tym obszarze narzędzia, a obsługę prowadzą wykwalifikowani specjaliści. Do największych zalet należy m.in:

  • doradztwo specjalistów – firmy zewnętrzne zajmujące się sprawami kadrowo płacowymi posiadają niezbędną wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem i doskonałą znajomością obowiązujących przepisów;
  • redukcja kosztów i możliwość skupienia się na swojej działalności – wszystkie formalności związane z prowadzeniem kadr i płac, w tym między innymi: obsługę kontroli ZUS, PIP, US w zakresie PDOF i innych uprawnionych podmiotów; prowadzenie ewidencji danych osobowych pracowników; sporządzanie list płac; prowadzenie ewidencji czasu pracy – obsługiwane są przez zewnętrzną firmę;
  • przyjazna i komfortowa obsługa – powierzając obsługę kadr i płać firmie Business Mind zyskujesz zdalny dostęp do takich danych jak wynagrodzenia, podatki, urlopy, zwolnienia oraz wybrane dokumenty osobowe twoich pracowników. Wszystko online – z możliwością generowania czy też drukowania potrzebnych Ci raportów. Z naszymi specjalistami możesz również skontaktować się telefonicznie lub za pośrednictwem poczty e-mail.

Co można outsoursować?

Zewnętrzna obsługa kadr i płac obejmuje miedzy innymi:  prowadzenie ewidencji danych osobowych pracowników, aktualizację teczek osobowych pracowników i sporządzanie listy płac, sporządzanie umów cywilnoprawnych i przygotowywanie wymaganych deklaracji oraz dokumentów do ZUS, US, GUS, PFRON.

Dowiedz się więcej na temat obsługi kadr i płac przez Business Mind.

Warto przeczytać:

Zmiany unijnego podatku VAT – co trzeba wiedzieć

Slim VAT 2 – kiedy wchodzi w życie i co zmienia

Terminy podatkowe 2021

PPK w firmach zatrudniających do 19 pracowników

Estoński CIT – zmiany w CIT 2021

Masz pytania?

Kontakt telefoniczny

Zadzwoń

+48 601 627 101

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00

Wiadomość e-mail

Napisz

biuro@businessmind.pl

 

Czekamy na wiadomość od Ciebie.
Odpowiemy na wszystkie pytania.

Nasze biuro

Adres

Business Mind Sp z o.o.

 

Gdańsk, ul. Trzy Lipy 4, City Office
Gdynia, ul. Świętojańska 43/23, Baltic Plaza